10.1" Touch PC TD101G-AG
Model: TD101G
10.1″ Touch PC TD101G-AG
Eksklusivt ultra-slankt design – Kun 7 mm tyndeste punkt
Sømløs IP65 vandtæt skærm – Krystalklare billeder
Aerospace-grade aluminium krop – Let og alligevel ultraholdbar
Overfladebehandling af militærkvalitet – Anti-korrosion & ridsefast
10-Point Pro Touch – 5ms lynhurtig respons
100+ Kvalitetstests – Ekstrem tilstand bevist pålidelighed
Funktioner
● Industriel strømforsyning
● LCD-skærm med forlænget levetid på 15.000 timer
● Vægmonteret/skrivebordsstativ/indlejret mm
● Overflade IP65 vandtæt
Industriel A-klasse LCD
Bred kompatibilitet
Anti-interferens
Fleksibel tilpasning
7mm Ultra-Flat
Den tyndeste i sin klasse
Mød branchens tyndeste profil på kun 7 mm ren flad - en bedrift opnået gennem eksklusivt specialværktøj og præcisionsteknik. Fremstillet af højrent aluminiumslegering, dette slanke mesterværk omdefinerer elegance i kommercielle rum.
✓ Rekordstor slankhed – 30% tyndere end standardmodeller
✓ Signaturholdbarhed – Korrosionsbestandig, ridsefast finish
✓ Øjeblikkelig sofistikering – Privat formdesign garanterer eksklusivitet
Fleksibel installation, Enhver måde du har brug for
Avancerede berøringsløsninger, Udviklet til Excellence
Højkanals kapacitiv berøringsskærm
Selvudviklet multi-kanal design til ultra-responsiv og præcis touch kontrol.
Brugerdefinerede 6/8-lags anti-interferens PCB'er
Optimeret stack-up design for at minimere støj og forbedre signalintegriteten.
Smart layout & Effektiv termisk styring
Gennemtænkt komponentplacering sikrer stabilitet og overlegen varmeafledning.
Alsidige muligheder, Skræddersyet til dig
● 7″ til 18.5″ sortiment i fuld størrelse til alle anvendelsesscenarier
● Elegant hvid/Tech Silver/Business Black, der matcher dit design
● Højfølsomt touch-display for problemfri interaktion
● Multi-platform support (Skærm/Android/X86) til smart switching
● Kan tilpasses: grænseflader,POE, anti-genskin, høj lysstyrke, bred temperatur & mere.
Interface l/0
Specifikationer
PC system- Windows
CPU
Intel Celeron® N5095
Intel® Core™ i5-6Gens
Grafisk GPU
Intel® UHD-grafik
Intel® UHD-grafik
Lyd
HD-lyd: ALC890
HD-lyd: ALC662
Hukommelse
DDR4-2666MHz-SODIMM-4G
DDR4-2133MHz-SODIMM-4G
Opbevaring
mSATA-128GB
mSATA-128GB
Netværk
10/100/1000M RJ45, 802.11a/b/g/n/ac Wifi
Forudinstalleret OS
Windows 10 /11/Linux
LCD-panel
Skærm diagonal
10.1tomme
Fysisk opløsning
Størrelsesforhold
16:10
Vis aktiv skærmstørrelse (mm)
Farver vist
16.7M
Lysstyrke (cd/m2)
250
Kontrast
800:1
Visuel vinkel H/V (°)
Baggrundslys levetid (timer)
LED 15,000
Opdateringshastighed
60 Hz
Berøringspanel
Touch-teknologi
PCAP
Responstid
<5ms
Berøringspunkter
10 point standard
Effektiv berøringsgenkendelse
>1.5mm
Scanningsfrekvens
200Hz
Scannings nøjagtighed
Arbejdsstrøm/spænding
180Ma/DC+5V±5 %
Overfladehårdhed
Mohs klasse 7 eksplosionssikkert glas
Driftsmiljø
Driftstemperatur
0℃-50 ℃
Drift Fugtighed
10% - 80%
Opbevaringstemperatur
-5℃-60 ℃
Opbevaring Fugtighed
10% - 85%
Dimension
Maskine(cm)
25.45(W)*17.5(H)*3.15(T)
Pakke(cm)
36(W)* 28.3(H)*8.3(T)
Nettovægt
0.9kg
Bruttovægt
2.1kg
Strømforsyningsparametre
Strømindgang
100-240V AC 50/60Hz
Strømudgang
DC 12V 3A
Standby strømforbrug
≤0,5W
Samlet strømforbrug
<36W